pl en ru de es fr it
"KTO W SWYM ŻYCIU OCALIŁ CHOĆ JEDNO ISTNIENIE, NIE URODZIŁ SIĘ NA DARMO"

Wróć do bloga

IN VITRO? ZARODEK – JAK KARABINOWA KULA

Nowoczesna medycyna coraz częściej i skuteczniej „poprawia Pana Boga”, cofając Jego wyroki i wracając życie osobom, niegdyś bezpowrotnie skazanym na śmierć. Jednakże to ona właśnie, coraz częściej powoduje nasze moralne zapętlenie się, w niektórych kwestiach etycznych. Myślę, że obecną, gwałtowną debatę na temat IN VITRO, kultowy Pawlak z filmu „Sami swoi” określiłby jako: „Popadli my w kałabaniu”.

Nie jestem bynajmniej fanem metody IN VITRO,  ale ze smutkiem dostrzegam, że mówiąc wprost, w zażartych sporach, utraciliśmy chyba gdzieś zwykły , zdrowy rozsądek.

Bitwa o IN VITRO, nabierająca wciąż soczystości, brutalności, tempa i mocy, wyznaczyła podstawową oś sporu jest nim los nadwyżki zarodków, czyli połączonych gamet męskiej i żeńskiej, albo jak kto woli: zapłodnionego plemnikiem jaja.

I w tym miejscu zasadniczym dylematem wzbudzającym najwyższe emocje jest odpowiedź na pytanie: „Kiedy powstaje CZŁOWIEK, którego życie powinniśmy chronić?”

Wielu twierdzi, że to zarodek jest już pełnym człowiekiem, ponieważ zawiera wszelkie dane osobowe przyszłej postaci ludzkiej, jak: płeć, rasę, kolor włosów i oczu itd. itd.

Jednocześnie, dziwnym trafem, jakoś nikt nie zamierza karać dożywotnim więzieniem osób niszczących zarodki. Dożywotnim więzieniem, które by się teoretycznie należało sprawcom  zabójstwa człowieka. Pokazuje to, jak niezdecydowane stanowisko w tej kwestii, zajmują nawet najbardziej zagorzali obrońcy zachowania zarodków, nazywający się sami często: „obrońcami życia”.

Wszystkim dyskutantom proponuję więc, jeszcze raz spokojne zastanowienie się nad tym  dylematem, który można rozwiązać prostym, żołnierskim przykładem:

Zarodek jest jak cenny, karabinowy nabój, który zawiera wielki potencjał i wszelkie dane aby stać się skutecznym pociskiem.
Pamiętać jednak należy, że żaden nabój, pociskiem nigdy się nie stanie, jeśli nie osadzi się go w komorze zamka odpowiedniego karabinu i nie odpali.

Tylko wyłącznie wówczas możemy mówić o pocisku!

Podobnie rzecz się ma z zarodkami ludzkimi. Każdy z nich, pomimo, że indywidualny i niepowtarzalny, zawierający pełny kod osobowy przyszłego człowieka, nie jest jeszcze człowiekiem!
Jest jedynie wielką szansą na powstanie nowego życia!

Przecież każdy zarodek rozpoczyna swą drogę bycia CZŁOWIEKIEM  dopiero po zagnieżdżeniu w ścianie macicy kobiety, która daje mu życie poprzez zapewnienie przez swą krew, stopniowego rozwoju i uzyskania pełnej postaci ludzkiej.
Zarodek pozostawiony sam sobie jest w końcowym efekcie - niczym.

Bez trwałego połączenia z organizmem kobiecym, każdy zarodek jest tylko nieaktywną i bezużyteczną, choć bezsprzecznie potencjalnie wyjątkowo cenną - tkanką ludzką, która nie podtrzymywana sztucznie - ginie!  
Jest skompensowanym, jednorazowym nośnikiem kodu jakiegoś, konkretnego człowieka - ale jeszcze bynajmniej, nie człowiekiem!

Dlatego macierzyństwo jest święte, niepowtarzalne i niemożliwe do zastąpienia przez jakiekolwiek, najbardziej nowoczesne urządzenie.

Wyłącznie bowiem właśnie MACIERZYŃSTWO, będące skutkiem połączenia zarodka z organizmem kobiety, jest w stanie ostatecznie utworzyć CZŁOWIEKA – istotę ludzką!  

I dzięki Bogu!…

Warto to sobie uświadomić i nie komplikować już i tak niełatwego świata…

Piotr van der Coghen
Ukraina, Sicz Zaporoska, 28 października 2012 r 

Komentarze:

2012-11-07 15:34:45, Janina

Moim zdaniem,zarodki danej pary, nie przeznaczone już do rozwoju powinny być zniszczone, właśnie dlatego, aby nie dopuścić kiedykolwiek do handlu nimi ,lub potajemnemu doprowadzaniu do ich rozwoju i przeprowadzaniu na narodzonych w ten sposób dzieciach zbrodniczych doświadczeń. Przecież po potwornościach dokonywanych przez nazistów i "lekarzy" takich jak Mengele w obozach zagłady, trzeba być bardzo ostrożnym i po to właśnie w innych krajach "in vitro" jest dobrze uregulowane prawnie. Obecnie ciągle mówi się, że proceder handlu ludźmi odbywa się w różnych, często mocno zakamuflowanych formach . Tu prawo powinno być tworzone, aby bronić godności, wolności i życia człowieka.

zgłoś nadużycie

Możliwość dodawania komentarzy została już wyłączona.

Wróć do bloga